Vincas Krėvė Skirgaila Žmogus be Dievo

Vinco krėvės istorinė drama skirgaila parodo xiv a. Pabaigos situaciją Lietuvoje, kai valstybė atsiduria dviejų tikėjimų, kirkščionybės ir pagonybės, kryžkelėje. Tokiu momentu valstybės valdovas turi būti itin stiprus ir protingas, kad sugebėtų surasti patį geriausią sprendimą visai tautai. Tačiau šiame kūrinyje mes matome valdovo žlugimą ir taip pat galime numanyti tragišką senosios Lietuvos ateitį.
Svarbiausia autoriaus iškelta tema šiame kūrinyje - tai tikėjimo problema. Dėl dviejų religijų susikirtimų išgyvena visa Lietuvių tauta, tačiau daugiausiai dėl to kenčia skirgaila. Iš šia ir kyla jo asmenybės tragizmas, nes jis ne tik turi nuspręsti, ką jis renkasi pats sau, bet ir rasti geriausią išeitį valstybei.
Skirgaila suvokia, jog sugrįždamas į senąjį tikėjimą savo tautai paskelbtų mirties nuosprendį: ją, kaip ir prūsus, sunaikintų daug stipresni kaimynai vokiečiai, o priimdamas naujojo tikėjimo papročius būtų priverstas prisitaikyti bei veidmainiauti. Taigi skirgailos dvilypumas yra akivaizdus.
- Microsoft Word 7 KB
- 2011 m.
- 1 puslapis (532 žodžiai)
- Mokykla
- Viktorija
-