Valstybės tarnybos reformų raida Lietuvoje



Temos aktualumas. Valstybės tarnyba - viešoji institucija, jei jos nėra, tai nėra ir valstybės. Valstybės tarnybos terminas yra siejamas su įsipareigojimu dirbti viešųjų tikslų labui.
Valstybės tarnyba Lietuvoje yra gana nauja teisės reguliavimo ir profesinės veiklos sritis. Valstybės tarnybos veiklą Lietuvoje reglamentuoja įstatymai, prezidento potvarkiai, Seimo ir Vyriausybės nutarimai, statutai, tarptautiniai ir kiti su valstybės tarnyba susiję teisės aktai. Darbuotojų skatinimas yra vienas iš svarbiausių darbuotojų veiklą motyvuojančių veiksnių kaip privačiame taip ir viešajame sektoriuose. Šiuolaikinėje visuomenėje bene labiausiai akcentuojamos teisės ir pareigos, bet nereiktų pamiršti tokių dalykų kaip skatinimas ir atsakomybė. Valstybės tarnautojų atsakomybė yra kitokia nei eilinių piliečių. Jie turi vadovautis įstatymais, nuostatais bei tam tikromis gairėmis.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę prasidėjo įvairios reformos valstybės tarnyboje.
Nuo 1990 metų – iki šiol tęsiasi ryškus ir reikšmingas laikotarpis Lietuvos valstybės tarnybai. Sovietinės administravimo vertybes palaipsniui keičia naujos valstybės tarnybos vertybės, arba nauji valstybės tarnybos principai, kuriuos panagrinėsime toliau.
Darbo objektas - Lietuvos valstybės tarnybos veikla bei valstybės tarnybos reformos Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę.
Tikslas - išanalizuoti valstybės tarnybos svarbą bei aprašyti Valstybės tarnybos reformas Lietuvoje atkūrus Nepriklausomybę.