Radio ryšio procedūros



1. ON/OFF jungiklis kartu su garso reguliavimu ir funkcijų perjungikliu (programavimo režimas, kanalų nustatytų parametrų ištrynimas ir testavimas) 2. Kanalų perjungiklis 3. Lizdas išoriniams įrenginiams 4. Selektyvaus kvietimo mygtukas 5. „Paspausti-kalbėti" jungiklis (PTT) 6. Akumuliatoriaus prijungimo užraktai 7. Akumuliatorius 8. Antena 9. Antenos lizdas 10. Garsiakalbis 11. Mikrofonas 12. Indikatorius.
1. Paruošimas : a. Patikrinti, ar stotis išjungta. b. Apžiūrėti akumuliatorių ir jo prijungimo vietą siųstuve – imtuve. c. Prijungti akumuliatorių. d. Apžiūrėti, ar mikrotelefono garnitūra ir jos prijungimo lizdas siųstuve – imtuve yra tvarkingi ( jeigu bus naudojama ). e. Prijungti mikrotelefono garnitūrą ( jeigu bus naudojama ). f. Apžiūrėti, ar antena, jungtis ir lizdas tvarkingi. g. Prijungti anteną prie siųstuvo – imtuvo antenos lizdo. h. Įjungti radijo stotį. i. Patikrinti, ar stotis dirba. j. Nustatyti reikiamą kanalą.
Kad būtų galima atskirti skaitvardžius nuo panašiai į juos tariamų žodžių, prieš juos turi būti vartojamas procedūrinis žodis SKAIČIAI.
INDIVIDUALŪS – indentifikuoja kiekviena stotį atskirai. TINKLO - indentifikuoja visas vieno tinklo stotis. GRUPINIAI - indentifikuoja numatytas stočių grupes.
Pilnas šaukinys susideda iš pirmų trijų elementų (raidė – skaičius – raidė) ir priesagos su praplėtimu ar be jo.Šaukinys nurodo radijo stotį, dirbančią tam tikrame radijo tinkle, priesaga su praplėtimu – pareigas/tarnybą/pareigūną. Priesagos pažymimos skaičiais nuo 01 iki 99. pvz: R3L28.
Dažniausiai nepriskiriama dviejų vienodų paskutinių raidžių pirmos trijų grupės elementų (raidė – skaičius – raidė), pvz.