Medinių konstrukcijų kursinis projektas



Kursiniame darbe medinės konstrukcijos suprojektuotos pagal str. 07:2005: medinių konstrukcijų projektavimas ir lst. 16:1998 statinio projektavimo bendri reikalavimai . Parinktas stogas atitinka pagrindinius str. 02:2001 statinių konstrukcijos. Stogai keliamus reiklavimus. Stogo dangos elementai: numatyta šilumos izoliacija (180mm), garo izoliacija, vėdinamas oro tarpas (20 mm). Vientisosios (pakloto, ilginių, ryšių) ir klijuotos (sijos) statybinės medienos fizikinės ir mechaninės savybės atitinka standartų lst en 338 [. 12] ir en 1194 [. 13] keliamus reikalavimus.
Projekte pateikti pramoninio pastato medinių konstrukcijų skaičiavimai ir brėžiniai. Taip pat suprojektuoti mazgai. Statinio vieta – Kaunas, konstrukcija priskiriama i-ai eksploatacijos klasei. Suprojektuota medinė pastato stogo konstrukcija: lentų paklotas – 25x150mm, ilginiai – (2x50mm)x125mm bei medinė klijuota sija: remiantis skaičiavimais, nustatyta, kad sijos minimalus aukštis yra 1,05m, maksimalus- 2,10m, jai pagaminti naudojamos obliuotos lentos 190x200 mm. Ilginai išdėstomi kas 1,5m, sijos – kraštuose – kas 2,8m, vidinės – kas 3,5m. Pakloto ir lentų medienos klasė – c 18, klijuotos sijos medienos klasė – gl36h.
Ilginiai tarpusavyje sujungiami vinimis, kurių skersmuo d=5mm ir ilgis 125 mm vienoje sandūroje naudojama po vinis, sukalami kas 25mm. Atraminiam mazgui, ryšių ir ilginių jungimui prie sijos naudojamos metalinės įdėtinės detalės, plieno markė s. Sijai atremti į koloną parinktas metalinės plokštės ilgis-300mm (s245). Jos atitinkamai padengiamos apsaugine danga nuo korozijos. Antikorozinės priemonės: metaskaičiuojant medines konstrukcijas apkrovų poveikiai yra priskiriami vienai iš apkrovos veikimo trukmės klasių. Apkrovos veikimo klasės gali būti apibūdinamos kaip nuolatinės ir kintamosios apkrovų veikimo pasėkmės. Nuolatitė apkrova yra apibūdinamos kaip pastovus fiksuotas poveikis, o trumpalaikės apkrovos yra apibūdinamos kaip kintamieji laisvieji poveikai.
Stogo konstrukciją veikia stogo konstrukcijos savasis svoris, kuris yra priskiriamas prie pastovių fiksuotų poveikių ir sniego, vėjo, montažinės apkrovų, kurios yra priskiriamos prie kintamųjų laisvųjų poveikių. Šiame darbe neveskaičiuojant apkrovas, didelę įtaką turi konstrukcijos savasis svoris. Stogo konstrukcijos savasis svoris susideda iš konstrukcijos. Konstrukcijos kiekvieno elemento charakteristinės bei skaičiuotinės apkrovos pateikiamos lentelėje.
Stogo konstrukcijos elementai parinkti pagal str. 02:2001 statinių konstrukcijos.
- Microsoft Word 520 KB
- 2010 m.
- 28 puslapiai (2608 žodžiai)
- Universitetas
-