Medienos apdirbimas ir baldai praktikos ataskaita


Bendroji dalis. Medienos apdirbimo ir baldų pramonės vystymosi perspektyvos. Įmonės istorija. Įmonės aprūpinimas žaliavomis. Įmonės darbo režimas. Techniniai – ekonominiai rodikliai. Planavimas. Organizavimas. Skatinimas. Kontrolė. Įmonės politika. Projektavimo skyrius. Projektavimas. Naujų gaminių įdiegimas į gamybą. Dizaino svarba įvairios paskirties baldams. Pirkimai. Darbo vietų aprūpinimas medžiagomis, sandėlių ūkis, logistika. Kokybės reikalavimai perkamoms medžiagoms, standartai. Medžiagų apskaitos organizavimas įmonėje. Mašininis cechas. Technologinio proceso struktūra. Darbo saugos reikalavimai ceche. Įrenginių apkrovimo nustatymas. Irenginių charakteristikos. Ruošinių kokybės ir matavimo kontrolė. Įrenginių priežiūros organizavimas ir jos taikymas. Apdailos ir surinkimo cechai. Apdailos technologinio proceso struktūra. Surinkimo proceso technologija. Gatavos produkcijos pridavimas į sandėlį. Produkcijos kokybės nustatymo metodas.


UAB „Senator Baltic“ projektavimo skyrius vienas iš didžiausių ir daugiausiai žmonių dirbančių toje darbo vietoje. Šioje darbo vietoje dirba 5 darbuotojai. Įmonė gali pasigirti profesionaliu ir pajėgiu kolektyvu, turinčiu gilias profesinias žinias ir nuolat keliantis kvalifikacijas, taikant taikant šiuolaikinės automatizuoto projektavimo sistemas, kokybiškai ir patikimai atlieka gaminio konstrukcinės dalies projektavimo darbus.

Įmonėje naudojamos trys pagrindinės projektavimo programos. Atėjus klientui, pirmiausia suprojektuojamas eskizinis projektas su BCAD greito programavimo programa. BCAD - programinės įrangos įrankis, skirtas kompiuteriniam piešimui, 3D modeliavimui ir realiam vizualizavimui inžinieriui, dizaineriui ir architektui. Pagrindinė projektavimo programa, kuri naudojama įmonėje – IMOS. Ši programa skirta visiškai tiksliam gaminio suprojektavimui. IMOS siūlo modulinę programinę įrangą, kuri atitinka visų su baldų gamybą susijusių asmenų poreikius: pardavimo skyriui reikalinga tokia programinė įranga, kuri padeda nesudėtingai ir efektyviai parengti pristatymus klientams; konstravimo skyriui svarbu pristatymo planą paversti brėžiniais, kuriuos lengva modifikuoti; planavimo skyrius turi suplanuoti darbus ir sudaryti reikalingų medžiagų sąrašą; gamybos skyriui lieka paspausti atitinkamą mygtuką ir iškviesti reikiamą CNC programą.

Imos programinę Įrangą sudaro du pagrindiniai moduliai: Imos CAD (kompiuterizuotas projektavimas) ir Imos CAM (kompiuterizuota gamyba). Imos CAD funkcijos apima plano išdėstymą trimatėje erdvėje, fotorealistinį pristatymą ir projektavimą panaudojant didelę detalių furnitūros ir medžiagų duomenų bazę. Imos Organizer apdoroja visą planą ir užsakymo duomenis bei gamybai reikalingus dokumentus. Imos CAM funkcijos: CNC programavimas, kuris sukurtas taip, kad susidorotų su visomis gamybos operacijomis. Ši programa apdoroja CNC programas, kurios tiesiogiai sąveikauja su CNC apdirbimo centrais, įskaitant plokščių supjovimo planą.

Gaminiams nėra gaminami bandiniai, nes gaminiai yra nesudėtingų konstrukcijų kietieji baldai ir jie gaminami tik vienetinei gamybai. Pagaminus gaminį, jeigu reikalinga daromi pakeitimai, taisomi brėžiniai. Brėžiniai su specifikacijomis ir kitais nurodymais atiduodami į gamybą.

Suprojektuotas gaminio projektas automatiškai perduodamas per programinę įrangą į CNC centurs.

Įmonės sandeliuose didžiają dalį užima medžiagos, nusipiktos iš tiekėjų. Dažniausiai medžiagos atvežamos siuntų išvežiojimo tarnybomis. Taip pat laikomi tie gaminiai, kurių dar neatsiemė klientas, ekspoziciniai gaminiai ar specialiai užlaikyti gaminiai.

Apskaitos organizavimas – teisės aktų nereglamentuota sritis. Juo labiau sandėlio operacijų apskaita, kuri apima gerokai daugiau nei vien buhalterinę apskaitą. Ši apskaita priklauso ne tik nuo įmonės veiklos srities bei technologinio proceso ypatumų, bet ir nuo pačios įmonės informacinių poreikių, vidaus kontrolės sistemos.

Medžiagos grupuojamos pagal paskirtį, panašias fizines ir chemines savybes, kitus požymius. Išskiriamos tokios grupės:

Pagalbinės medžiagos. Joms priskiriamos tos medžiagos, kurios tiesiogiai nenaudojamos produkcijai gaminti, tačiau skirtos gamybiniams įrengimams eksploatuoti ir panašiems tikslams. Tai įvairūs tepalai, dažai, valikliai ir pakavimo medžiagos.

Pusfabrikačiai ir komplektuojamosios dalys. Jiems priskiriamos papildomai, bet dar ne galutinai apdorotos medžiagos, kurių negalima priskirti pagamintai produkcijai. Pusfabrikačius įmonė įsigyja iš kitų bendrovių.

Grįžtamosios atliekos. Tai įvairios atraižos, drožlės, makulatūra ir kitos gamybos atliekos, kurios dar gali būti panaudotos arba parduotos kaip antrinės žaliavos.

Kuras. Tokia atsargų grupė išskirta todėl, kad įmonė įsigyjus transporto priemones, kurioms veikti reikalingas kuras;

Atsarginės dalys. Šioje grupėje parodomos įmonės naudojamų transporto priemonių ir įrengimų atsarginės dalys. Ją išskirti prasminga įmonėms, kurios dėl veiklos ar turto specifikos turi turėti daug atsarginių dalių arba kurios nudėvėtą seną turtą išardo atsarginėms dalims, o vėliau jas panaudoja eksploatuojamam turtui remontuoti. Jeigu atsarginių dalių vertė įmonei nereikšminga, tuomet jos gali būti apskaitomos kartu su kitomis atsargomis.

  • Microsoft Word 1757 KB
  • 2013 m.
  • Lietuvių
  • 43 puslapiai (5835 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Medienos apdirbimas ir baldai praktikos ataskaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medienos apdirbimas ir baldai praktikos ataskaita. (2013 m.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-apdirbimas-ir-baldai-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2025 m. Balandžio 23 d. 20:28
×
74 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo