Logikos namų darbų užduotys



Pažeista pakeičiamumo taisyklė, apibrėžimas per siauras, kadangi bet kuris šventasis yra žmogus, darantis gerus darbus, tačiau ne bet kuris darantis gerus darbus žmogus yra šventasis.
Pažeista vienareikšmiškumo taisyklė, nes tuo pačiu apibūdinimu galima apibrėžti ir daugiau subjektų, ne tik šventuosius.
Žmonių skirstymas į toliaregius ir trumparegius yra nepilnas ir nenurodomi visi skirstymo nariai. Kadangi skirstymas turi būti tolygus, tačiau sąvoka suskirstyta pagal nepilną skirstymą - skirstymas laikomas netaisyklingu.
„Nusikaltėlis” ir „Žmogus” - subordinacija, kadangi visi nusikaltėliai yra žmonės. „Nusikaltėlis” ir „Pilnametis”, „Žmogus” ir „Pilnametis” - sankirta, nes tiek „Žmogus”, tiek ir „Nusikaltėlis” gali būti „Pilnametis”.
p - pirmosios instancijos teismo nutartis, kuri negali būti skundžiama, įsiteisėja
q - pirmosios instancijos teismo nutartis, kuri negali būti skundžiama, yra vykdoma
(p · q) ( r arba ~r ( ~(p · q)
r - kilusias abejones galima pašalinti tik nagrinėjimo teisme metu
(p V q V r) ( (s V t V u)
4. Propozicinis kintamasis - elementarus nedalomas teiginių logikos elementas, elementari dirbtinės teiginių logikos kalbos išraiška. Jis žymi vietą, kurią dirbtinėje teiginių logikos kalboje gali užimti teiginys.
Formalizavimas - natūralia kalba išsakyti tvirtinimai pakeičiami propoziciniais kintamaisiais, o teiginių logikos operatorius atitinkantys sintaksiniai ryšiai – operatoriais.
mąstymo forma, išreiškianti esminius ir bendruosius objektų požymius. Sąvokos paprastai reiškiamos bendriniais daiktavardžiais arba daiktavardiniais žodžių junginiais, išreiškiančiais sąvokos turinį.