Krovinių ekspedijavimo dokumentacija


Įvadas. Ekspedicinė veikla ir ekspeditoriaus vieta krovinių gabenime. Krovinių ekspedicijos samprata ir rūšys. Ekspedijavimo paslaugos. Tarptautinis krovinių vežimas kelių transportu. Tarptautinis krovinių vežimas geležinkeliais. Ekspeditoriaus veiklos sritys. Tarptautiniais keliais ir geležinkeliais gabenamų krovinių ekspedijavimo sutartys. Tarptautiniais keliais gabenamų krovinių ekspedijavimo sutarties analizė. Geležinkeliais gabenamų krovinių sutarties analizė. Tarptautiniais keliais gabenamų krovinių važtaraštis. Geležinkeliais gabenamų krovinių važtaraštis. Tarptautiniais keliais gabenamų krovinių važtaraščių analizė. Geležinkeliais gabenamų krovinių važtaraščio analizė. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Priedai.


Tarptautinės logistikos paslaugoms atsirasti padėjo verslo tarptautinimas. Pagaminama produkcija paskirstoma tarptautinėje rinkoje, o tarptautinė prekyba vyksta įvairiuose pasaulio taškuose. Kiekvienas verslininkas transportuodamas savo produkciją į kitą šalį, tikisi, kad jo produktas adresatą pasieks nepažeistas ir jis nepatirs nuostolių. O gabenimo operacijos vyks sklandžiai ir mažiausiomis sąnaudomis. Todėl krovinių vežimas patikėtas ekspedijavimo įmonėms, kurios parenka optimalų maršrutą, paskaičiuoja transportavimo išlaidas, atlieka muitinės procedūras, patikrina krovinį ir pateikia dokumentaciją, sumoka rinkliavas ir mokesčius bei atlieka kitas su eksportu susijusias operacijas. Darbo temos aktualumas grindžiamas tuo, kad verslo globalizacijos reiškiniai ragina domėtis produkcijos gabenimu į užsienio rinką. Prekių judėjimas, tarptautiniu mastu, negali būti chaotiškas, produkcijos transportavimas turi būti gerai suplanuotas, turi būti įvertinti visi faktoriai galintys įtakoti gabenimo greitį bei patikimumą, o prekių srauto judėjimas turi būti teisiškai reglamentuotas. Transportas įtakoja ekonominį augimą ir kaip teigia A. Baublys, ekonomikos augimas gali būti garantuotas tik tuomet, jei yra gera transporto sistema.

Temos tikslas: išanalizuoti krovinių ekspedicijos įmonių dokumentaciją. Realizuojant tikslą, iškelta tokia problema: kaip funkcionuoja ekspedijavimo sutartys ir važtaraščiai?

Išanalizuoti ekspedijavimo sutarčių ir važtaraščių funkcijas, turinį ir teisinę reikšmę.

Literatūros apžvalga: Rašant darbą buvo naudojamasi moksline ir dalykine literatūra, moksliniais straipsniais, LR teisės aktais, Konvencija, Vienodosios tarptautinio krovinių vežimo geležinkeliais sutarties taisyklėmis, ekspedicijos įmonių pateiktais dokumentais. Ekspedicinių įmonių krovinių dokumentacija tyrinėja E. Sinkevičius, A. Baublys, R. Minalga.

Darbe naudojami šie metodai: aprašomasis apibūdinant ekspedicijos sampratą, teikiamas paslaugas ir veiklą, lyginamasis ir apibendrinamasis metodai taikyti lyginant literatūros ir teisinių dokumentų duomenys, formuluojant galutines išvadas ir konstruojant esminius teiginius. Teisinių dokumentų analizės metodas naudotas renkant duomenys apie krovinių transportavimo dokumentus ir jų teisinę reikšmę.

B. Simanavičius (2012) teigia, jog ekspedicinių įmonių pagrindinis tikslas, tai gebėti pasiūlyti klientui tai, ko jis nesitiki arba taip, kaip jis nesitiki. Kiekvienas krovinio transportavimas, tai tarsi atskiras projektas su savo specifika, kurio metu reikia atsižvelgti į klientą, jo gabenamą krovinį, maršrutą, kainą, tranzito laiką, pristatymo santykį bei kliento aptarnavimo poreikį. Krovinio vežimo organizavimas yra svarbiausias vežimo proceso elementas. A. V. Vasiliauskas (2013) teigia, kad vienas iš svarbiausių transporto organizacijos veiklos uždavinių yra vežimo proceso valdymas gabenant krovinius.

Pasak D. Kontautaitės ir V. Zinkevičiūtės (2013) ekspedicinės įmonės pradėjo veikti tada, kai vežėjai perdavė savo funkcijų dalį. Pagal Lietuvos Respublikos (toliau LR) įstatymus vežėjas gali būti tiktai įmonė, turinti licenciją, kurią išdavė Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau Valstybinė kelių transporto inspekcija). Transporto įmonės pradėjo rūpintis transporto priemonių parku, ekspedicinės įmonės pradėjo labiau rūpintis vežimo organizavimu. Anot R. Minalgos (2007) praktinėje verslo įmonių veikloje dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai didelės dalis produkcijos prarandama dėl netinkamo paruošimo ją gabenti, netinkamai parenkama transporto priemonė, sandėliavimas ir kiti dalykai. Susidarę nuostoliai turi įtakos įmonių ekonominiams rodikliams.

Vis daugiau įmonių, norėdamos transportuoti savo produkciją į tarptautinę rinką, renkasi ekspedicines įmones. Pasirinkdami ekspedicines įmones sutaupo laiką, nes ekspeditorius ne tik paruošia visus dokumentus, išrenka optimaliausią maršrutą, kontroliuoja gabenimo procesą, bet ir parenka kroviniui tinkamiausią transporto priemonę, atsižvelgdamas į krovinio specifiką. O siuntėjas gali būti tikras, kad jo siunta gavėją pasieks saugiai.

  • Microsoft Word 1022 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (11752 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Krovinių ekspedijavimo dokumentacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Krovinių ekspedijavimo dokumentacija . (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-ekspedijavimo-dokumentacija.html Peržiūrėta 2025 m. Balandžio 23 d. 20:21
×
74 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo