Kompiuterių programavimo kalbos



Įvadas. Programavimo kalbų skirstymas. Savybės, keliamos kuriamoms programavimo kalbos. Funkcionalumas. Paskirtis. Specialūs konstruktai. Panaudojimo galimybės. Pagrindinės programavimo kalbos. Asembleris. Fortranas. Cobol. Algol. Pl/. Basic. Pascal ir Delfi. C ir C++. Java. “Ada” ir “Ada 95”. Programavimo kalbų populiarumas. Išvados. Šaltinių sąrašas.
Pagal abstrakcijos lygį (kuo kalba abstraktesnė, tuo ji yra aukštesnio lygio):
Nuo pat programavimo eros pradžios buvo naudojamas paprasčiausias mašininis kodas, tai 1 ir 0 seka. Suteikus mašininio kodo eilutėms simbolinius vardus atsirado Asembleris, jis egzistuoja nuo pat kompiuterių atsiradimo pradžios. Evoliucionuojant Asembleriui atsirado kitos programavimo kalbos. 1945 m. sukurta pirmoji žinoma programavimo kalba Plankalkül.
Kompanija „Tiobe Software“ publikavo programavimo kalbų populiarumo reitingą: Paveikslėlis 2: programavimo kalbų populiarumas 2014 ir 2015 gruodį. Pastarasis buvo sudarytas, skaičiuojant užuominas apie programavimo kalbas paieškų sistemose „Google“, „Bing“, „Yahoo!“, „Wikipedia“, „Amazon“, „YouTube“ ir „Baidu“. Lyderių penketuke figūruoja „Java“, C, C++, Python ir C# programavimo kalbos.
Darbe apžvelgta programavimo kalbų istorija, jų raida. Apžvelgiau
- Microsoft Word 231 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 13 puslapių (2310 žodžiai)
- Universitetas
- Petras
-