Izoliuojančios kvėpavimo takų apsaugos priemonės gali būti naudojamos nepriklausomai nuo supančios aplinkos užterštumo bei esant deguonies stygiui.
Kvėpavimo organus izoliuojančių priemonės:
· automatiniai kvėpavimo aparatai (dujokaukės), tiekiantys į kvėpavimo organus reikiamą oro mišinį iš suspausto oro ar deguonies baliono arba išskiriantys deguonį iš jo turinčių cheminių produktų;
· kvėpavimo aparatai (dujokaukės), kuriais švarus oras į kvėpavimo organus paduodamas žarnomis iš vėdintuvų.
Odos apsaugos priemonės skirtos žmonių apsaugai nuo stipriai veikiančių nuodingų medžiagų, radioaktyviųjų ir bakteriologinių medžiagų poveikių. Visos jos skirstomos į specialiąsias ir parankines apsaugos priemones.
Specialiosios izoliuojančios odos apsaugos priemonės gaminamos iš tokių medžiagų, kurios nepraleidžia nei lašų, nei stipriai veikiančių nuodingų medžiagų garų, užtikrina viduje reikiamą hermetiškumą ir taip apsaugo žmogų.
Filtruojamosios odos apsaugos priemonės gaminamos iš medvilninio audinio, impregnuoto specialiomis cheminėmis medžiagomis. Impregnavimas plonu sluoksniu aptraukia audinio siūlus impregnuojančiomis medžiagomis, o tarpai tarp siūlų lieka laisvi (tušti). Todėl medžiagos pralaidumas orui išlieka, tuo tarpu praeinantys per medžiagą stipriai veikiančių nuodingų medžiagų garai sulaikomi. Vienu atveju įvyksta tų garų neutralizacija, kitu atveju – absorbcija (sugėrimas).
So šiomis apsaugos priemonėmis gaminamos paprastai gaminamos striukės, pusiau kombinezonai, kombinezonai.
Apsaugai nuo stipriai veikiančių nuodingų medžiagų avarijos zonoje iš esmės naudojamos izoliuojančios odos apsaugos priemonės.
2021 m. Geriausias atsakymas