Juostiniai transporteriai


Juostiniai transporteriai. Juostiniai transporteriai naudojami biriems ir vienetiniams kroviniams transportuoti horizontalia ir nuožulnia kryptimis. Juostinių transporterių tipai Kilnojamieji transporteriai. Našesni transporteriai. Kreivaeigiai transporteriai. Šių transporterių juosta išlenkiama vertikaliais. Transporteriai su metalinėmis juostomis. Stacionarinio juostinio transporterio schema 1 - varomasis būgnas. Pagal juostos tipą transporteriai būna su - gumuota juosta. Pagal gumuotos juostos, o kartu ir jos atramų konstrukciją. Transporteriai su gumuota juosta Šių transporterių trauklė yra kartu ir krovinį nešantis įtaisas. Juostos palaikymo įtaisai Ritinėliai susijungiantys. Pagal karkaso tipą skiriamos gumos ir audinio juostos Sudaro įvairių audinių tarpikliai. Gumos ir lyno juostos Skirti patikimesnėms juostoms. Rekomenduojamas transporterio pagrindinių parametrų projektavimo nuoseklumas Apskaičiuojamas juostos plotis ir preliminariai parenkama juosta. Nustatomas juostos minimalus įtempimas darbinėje šakoje. Projektuojami transporterio mazgai. Transporterių velenus ir guolius projektuojame pagal žinomus mašinų projektavimo principus. Privalumai prasta konstrukcija.


Juostiniai transporteriai naudojami biriems ir vienetiniams kroviniams transportuoti horizontalia ir nuožulnia kryptimis. Transporteris susideda iš metalinio rėmo, priekinio varančiojo ir užpakalinio juostos įtempimo būgnų, begalinės juostos, atraminių ritinelių, juostos įtempimo mechanizmo. Juostiniai transporteriai būna skirstomi pagal juostos tipą: gumuota juosta, plienine štampuota juosta, plienine tinkline juosta; pagal karkaso tipą. Dažniausiai naudojami ritinėliai, o ne klojiniai. Būgno skersmuo lemia juostos ilgaamžiškumą. Juostinių transporterių tipai yra skirstomi pagal krovinių didumą, svorį, sandarą.

Juostinių transporterių tipai: Kilnojamieji transporteriai. Šie transporteriai turi papildomą važiavimo įtaisą ir posvyrio kampo keitimo įtaisą. Mažesni transporteriai pernešami rankomis. Teleskopiniai transporteriai. Tai kintamo transportavimo ilgio transporteriai. Transporterio ilgis keičiamas perstumiant kreipimo ir įtempimo būgnų komplektą. Transporteriai su oro pagalve (magnetine pagalve). Tai transporteriai be ritinėlių. Juosta palaikoma suslėgtu oru ar magnetiniu lauku.

Našesni transporteriai. Esant tam pačiam juostos pločiui bei judėjimo greičiui transporterio našumas padidinamas padidinant juostos talpą. Šiuo atveju didinamas krovinio skrespjūvio plotas. Tai daroma dviem būdais: didinamas lovinės konstrukcijos kampas arba naudojama juosta su specialiais bortais. Didelio posvyrio kampo transporteriai. Posvyrio kampą galima padidinti padidinus krovinio trinties į juostą koeficientą. Tam juostos paviršiuje daromi specialūs nelygumai, krovinys pritraukiamas magnetu, taip pat naudojami dviejų juostų transporteriai, kurių posvyrio kampas iki 90°.

Kreivaeigiai transporteriai. Šių transporterių juosta išlenkiama vertikaliais, iš šonų išdėstytais nukreipiamaisiais ritinėliais.

  • MS PowerPoint 248 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (786 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ausra
  • Juostiniai transporteriai
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Juostiniai transporteriai. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/juostiniai-transporteriai.html Peržiūrėta 2025 m. Balandžio 23 d. 20:41
Peržiūrėti darbą
×
74 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo