Investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybių vertinimas


Investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybių vertinimas anotacija. Tyrimo objektas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Kas yra nekilnojamasis turtas. Reikalingos pradinės investicijos. Investavimo esmė ir galimybės. Investavimo į nekilnojamąjį turtą priežastys. Pirmiausia tai – investicijų saugumas. Tai neatsiejama nuo laukiamo turto vertės augimo. Finansiniai svertai. Ne mažiau svarbi savybė – pinigų srautai. Turto būklė. Apsauga nuo infliacijos. Portfelio formavimas. Neekonominės priežastys. Investavimo privalumai. Investavimo trūkumai. Investicijų vertinimas. Finansinės investicijos. Nefinansinės investicijos. Būsto kainų palyginimas 1998 2013 metais. Registrų centras . Komercinio nekilnojamojo turto padėtis. Trys priežastys investuoti į nekilnojamąjį turtą. Investment in real property valuation of options summary.

Straipsnyje nagrinėjama kas yra nekilnojamasis turtas, investicijos, bei nekilnojamojo turto kainų kitimo tendencija Lietuvoje per paskutinius 15 metų.

PAGRINDINIAI ŽODŽIAI: Nekilnojamasis turtas, investavimas.

Darbo uždaviniai:

Ištirti nekilnojamojo turto kainų dinamiką.

Darbo metodai - mokslinės literatūros analizė, statistinių duomenų lyginamoji analizė, duomenų sisteminimas ir grupavimas, grafinis duomenų atvaizdavimas; apibendrinimas.

Nekilnojamojo turto įsigijimas jau seniai tapo daug daugiau negu gyvenamosios vietos paieška. Investicijos į nekilnojamąjį turtą yra taip išpopuliarėjusios, kad yra tapusios vos ne kasdieniu investicijų instrumentu. Ir nors nekilnojamojo turto rinkoje yra daugybė galimybių pasiekti didelę grąžą, nekilnojamojo turto pirkimas ir valdymas yra žymiai sudėtingesnis, palyginus su vertybinių popierių tvarkymu. Svarstant investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybes, būtina atsakyti į šiuos klausimus:

Kas daro nekilnojamąjį turtą patrauklų investicijoms?

Kokie yra pagrindiniai veiksmai investuojant į nekilnojamąjį turtą?

Kokia yra nekilnojamojo turto investicijų ekonomikos esmė?

Investicijų į nekilnojamąjį turtą populiarumą lemia ūkio augimas, pasiūlą viršijanti paklausa ir panašiai. Taip pat yra keletas kitų priežasčių, skatinančių investuotojus nukreipti pinigus į nekilnojamąjį turtą:

Pirmiausia tai – investicijų saugumas. Investicijos į nekilnojamąjį turtą bus saugios, jei aiškiai matomas erdvės paklausos augimas. Dėl saugumo investuotojas netgi linkęs prisiimti žemesnę pelno normą, lyginant su kitomis investavimo erdvėmis.

Tai neatsiejama nuo laukiamo turto vertės augimo. Turint galvoje, kad investicijai įsigyti reikalingas palyginti nedidelis pinigų kiekis ir kad skolintojai reikalauja pastovių periodinių įmokų, savininkas arba investuotojas turės naudos iš nekilnojamojo turto vertės augimo. Perspektyva, kad nekilnojamojo turto vertė augs greičiau nei kitokio turto, vilioja daugelį investuotojų.

Finansiniai svertai. Norintis investuoti į nekilnojamąjį turtą investuotojas gali pasiskolinti didžiąją dalį reikiamų lėšų, turėdamas palyginti mažą sumą grynųjų pinigų. Jei investicijos pelno norma yra didesnė už pasiskolintų pinigų kainą, investuotojas gauna grynojo pelno.

Ne mažiau svarbi savybė – pinigų srautai. Pinigų srautai yra vienas iš pagrindinių komponentų, skaičiuojant pelną duodančio nekilnojamojo turto investicijų vertę.

Turto būklė. Kadangi hipoteka paprastai reikalauja nustatyto dydžio išmokų, kapitalo susikaupimas, kaip hipotekos naudojimo rezultatas, paprastai vadinamas turto, nuosavo kapitalo kaupimu. Šis privalumas ryškėja neatsižvelgiant į nekilnojamojo turto vertės augimą. Toks prieaugis leidžia investuotojui papildomai finansuoti turtą arba panaudoti nuosavą kapitalą kitiems projektams.

Apsauga nuo infliacijos. Kol nekilnojamojo turto kainų kilimas lenkia infliacijos lygį, nekilnojamasis turtas bus patrauklus tiems, kurie nori apsisaugoti nuo vertės kritimo didėjant vartotojų kainų indeksui.

Portfelio formavimas. Pastebėta, kad nekilnojamojo turto kainos silpnai koreliuoja su kainomis akcijų rinkoje. Todėl nekilnojamojo turto įsigijimas teikia privalumų investuotojui, net jeigu tikėtinasis pelningumas nėra toks aukštas kaip kitų alternatyvių investicijų, nekilnojamasis turtas gali būti naudingas gaunant pajamų iš diversifikacijos.

Neekonominės priežastys. Nors rinkos kainos turi atspindėti paklausos ir pasiūlos sąveiką, priklausančią ir nuo neekonominių veiksnių, kai kurie investuotojai teigia, kad nekilnojamasis turtas jiems labiau patinka dėl estetinių, socialinių ir politinių priežasčių. Kai kurios investicijos paremtos ir nefinansinės naudos siekiančiais tikslais.

  • Microsoft Word 171 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2925 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybių vertinimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybių vertinimas. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/investavimo-i-nekilnojamaji-turta-galimybiu-vertinimas.html Peržiūrėta 2025 m. Balandžio 23 d. 20:47
Peržiūrėti darbą
×
74 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo